دریافت تاییده تحصیلی emt.medu.ir

یکی از مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها، ارائه تاییدیه تحصیلی می باشد. تاییدیه تحصیلی در واقع استعلام مدرک تحصیلی است که توسط آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل فرد به دانشگاه مورد قبولی وی ارسال می شود. متقاضیان برای این منظور کافیست وارد سامانه emt.medu.ir شوند.

برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسر کشور، استخدام در برخی ارگان های دولتی و حتی ترجمه مدرک تحصیلی ارائه تاییدیه تحصیلی الزامی می باشد که به منظور اطمینان از صحت مدرک تحصیلی توسط افراد توسط ارگان مربوطه در یافت می گردند.

اما تاییدیه تحصیلی چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟ این دو سوالی است که ذهن اغلب پذیرفته شدگان را به خود مشغول کرده است. به طور مثال هر سال بسیاری از پذیرفته شدگان به دلیل عدم آگاهی کافی از نحوه دریافت این تاییدیه نتواسته اند ثبت نام خود را در دانشگاه انجام دهند. به همین خاطر در ادامه این مقاله به سوال داوطلبان در خصوص اینکه تاییدیه مدرک تحصیلی چیست و چگونه باید دریافت شود پاسخ داده شده است.

 

تاییدیه تحصیلی چیست

داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه و یا ترجمه مدرک تحصیلی خود را دارند ابتدا باید صحت آخرین مدرک تحصیلیخود را به دانشگاه و یا سازمان مربوطه اثبات نمایند که این کار با دریافت تاییدیه تحصیلی امکان پذیر است.

تاییدیه تحصیلی عبارت است از پاسخی که در جواب استعلام از مدرک تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دیپلم و یا پیش دانشگاهی) فرد فارغ التحصیل ارائه می شود. این تاییدیه به صورت یک نامه محرمانه توسط دفتر پیشخوان دولت از اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل فرد گرفته شده و به محل دانشگاه قبولی وی، دارالترجمه رسمی و یا سازمان استعلام گیرنده ارسال می گردد.

معمولا سه دسته از افرادی نیازمند دریافت تاییدیه تحصیلی می باشند: دسته اول داوطلبانی هستند که در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از اعلام نتایج کنکور سراسری تصمیم به ثبت نام در مقاطع بالاتر را دارند. دسته دوم افرادی هستند که می بایست مدرک تحصیلی خود را توسط دارالترجمه ها ترجمه نمایند و دسته سوم افرادی هستند که می خواهند در ارگان خاصی استخدام شوند.

در حال حاضر امکان دریافت تاییدیه تحصیلی به دو صورت حضوری و اینترنتی وجود دارد اما شیوع ویروس کرونا از طرفی و از طرف دیگر برای صرفه جویی در زمان، بیشتر متقاضیان روش اینترنتی را برای دریافت تاییدیه تحصیلی خود انتخاب می کنند. داوطلبانی که روش اینترنتی را برای دریافت این تاییدیه انتخاب کردند، از طریق لینک زیر می توانند وارد سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی شوند.

جهت دریافت تاییدیه تحصیلی می توانید به کافی نت جم مراجعه کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *