تاییدیه برای ترجمه دانشنامه در سایت سجاد

با توجه به افزایش مخاطبین متقاضی مهاجرت تحصیلی به کشورهای سطح بالا در آموزش، مانند انگلیس، کانادا، آلمان، آمریکا و سوییس ، روز به روز نیاز به ترجمه رسمی مدارک تحصیلی نیز افزایش می یابد. برای شروع روند مهاجرت تحصیلی، اولین قدم دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر می باشد که باید مورد تایید سفارت کشور مربوطه نیز باشد. برای مکاتبات اولیه و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیاز به ثبت نام و ارسال ترجمه رسمی مدارک تحصیلی پیشین شخص می باشد، با توجه به درخواست دانشگاه و گاهی سفارت کشور مربوطه ممکن است علاوه بر ترجمه رسمی، تایید مدارک تحصیلی از وزارت دادگستری و امور خارجه هم نیاز شود. برای درخواست پذیرش مدارکی از متقاضی درخواست می شود که شامل موارد زیر می شود :

·         مدارک شناسایی (پاسپورت و شناسنامه)

·         عکس رنگی مربوط به ۶ ماه اخیر

·         گواهی زبان (زبان رسمی کشور مقصد)

·         مدارک تحصیلی (شامل دانشنامه و ریزنمرات)

·         گواهی تمکن مالی

·         رزومه تحصیلی

·         توصیه نامه

·         برنامه تحصیلی دقیق و منظم

·         مقالات علمی و کتاب (در صورت وجود)

البته ممکن است مواردی از لیست بالا حذف شده یا به آن اضافه شود، از مواردی که شاید به لیست ذکر شده اضافه شود مدارکی مانند گواهی شغلی و ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه و آزمایشات پزشکی می باشند. برای ترجمه رسمی برخی از این مدارک علاوه بر وجود اصل آنها باید شرایطی را داشته باشند، به عنوان مثال دانشنامه و ریزنمرات که مهمترین مدارک تحصیلی قابل ارائه هستند باید مهر دانشگاه و امضای معتبر بالاترین فرد را داشته باشند. تمامی مدارک درخواستی توسط دانشگاه باید به زبان رسمی کشور مقصد ترجمه شوند؛ معمولا بیشتر کشورها ترجمه رسمی انگلیسی مدارک را می پذیرند اما با توجه به زبان درخواستی در سایت دانشگاه و سفارت کشور مربوطه باید ترجمه رسمی انجام شود.

 

ترجمه رسمی دانشنامه

دانشنامه تحصیلی، مدرکی برای اثبات گذراندن دروس مورد نیاز رشته تحصیلی فرد و همچنین نشان دهنده انجام امور اداری و تسویه حساب با دانشگاه می باشد. علاوه بر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی، گاهی برای پیدا کردن کار یا دریافت ویزای تحصیلی سایر کشورها ترجمه رسمی دانشنامه نیاز می شود. ترجمه رسمی دانشنامه در صورتی که اصل مدرک در اختیار مترجم رسمی قرار گیرد و به تایید وزارت صادر کننده برسد امکان پذیر بوده و قابلیت دریافت تاییدیه از دادگستری و وزارت ارجه را نیز دارد. برای دانشنامه دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، فرهنگیان و علمی کاربردی تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ برای دانشنامه دانشگاه های پزشکی، پیراپزشکی و هر موسسه مشابه تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشنامه های دانشگاه آزاد نیز تایید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد را نیاز دارند.

جهت ثبت نام می توانید به کافی نت جم مراجعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *